Jakie zabawki wybierać dla dzieci?

Przy różnych okazjach stajemy przed dylematem, jakie prezenty powinniśmy kupować dzieciom, jakie zabawki dla nich wybierać, tak aby mieć pewność, że z jednej strony będą one bezpieczne, a z drugiej sprawią dziecku wiele radości i na dłużej przykują jego uwagę. Ilość zabawek jaka znajduje się na sklepowych półkach nie pomaga w wyborze, ale jednak warto znać parę zasad ich wyboru.

 

Dostosowane do wieku

 

Przede wszystkim zabawki, które będziemy wybierać powinny być dostosowane do wieku dziecka. Dla tych najmłodszych powinniśmy unikać zabawek, które mają małe elementy i są bardzo delikatne. Poza tym, jeśli obsługa jakiejś zabawki będzie dla dziecka zbyt trudna, to może się okazać, że nie będzie ono nią zainteresowane. Tak samo, jeśli zabawka będzie dla młodszego dziecka i dla naszego będzie zbyt prosta w obsłudze, też mu się szybko znudzi.

 

Rozwijająca myślenie

 

Powinniśmy też patrzeć za zabawką kreatywną. Taką, gdzie trzeba będzie coś złożyć, dorysować, połączyć. Im bardziej kreatywna będzie jakaś zabawka, tym będzie ciekawsza, a co się z tym wiąże, tym chętniej nasze dziecko będzie chciało się nią bawić. Dla starszych dzieci możemy nawet kupić zestawy do wykonywania różnych eksperymentów, dzięki czemu będziemy rozbudzać ich ciekawość do świata.

 

Obecnie na rynku jest wiele ciekawych, kreatywnych zabawek, które na różny sposób mają wpływać pozytywnie na rozwój dziecka. Warto się na nich skupić, tak aby mieć pewność, że faktycznie kupujemy naszemu dziecku to, co jest najlepsze.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.