Jakie przedszkole powinniśmy wybrać?

Edukacja dziecka jest niezwykle ważna, a co się z tym wiąże, musimy dokładnie się zastanowić, jakie przedszkole wybrać dla naszej pociechy, tak abyśmy mieli pewność, że będzie ona miała zapewniony dobry start w życiu. Jednak podczas takiego wyboru, nie możemy też zapominać o względach praktycznych.

 

Zajęcia dodatkowe

 

Jeżeli jesteśmy na etapie wyboru odpowiedniego przedszkola dla naszego dziecka, to z pewnością powinniśmy sprawdzić, jakie opinie mają poszczególne placówki, jak się wypowiadają o nich rodzice. Dodatkowo warto się zapoznać z ofertą jaką nam prezentują, z dodatkowymi zajęciami, na które możemy posyłać nasze dziecko, tak abyśmy mieli pewność, że wybierzemy dla niego to, co faktycznie może je zainteresować i może mu sprawiać radość. Poza tym, warto sprawdzić, jakie zajęcia są oferowane za darmo, a za które trzeba zapłacić.

 

Odległość od domu

 

Nie możemy jednak zapominać o tym, że przedszkole powinno być stosunkowo blisko naszego domu, albo przynajmniej leżeć na naszej trasie dom – praca. Dla nikogo nie będzie dobre, jeśli będziemy musieli odwozić najpierw dziecko na jeden koniec miasta, a później sami będziemy jechać do pracy na drugi jego koniec. Wówczas będzie trzeba wstawać znacznie wcześniej, a zmęczenie może się odbić na koncentracji dziecka i na jego energii do działania.

Dobrze jest zapoznać się również z przykładowym menu. Idealnie, gdy jest on zatwierdzony przez Instytut Żywności i Żywienia. Powinien być urozmaicony, warto zapytać także, czy w przedszkolu jadłospis dostosowany jest do potrzeb np. alergików. Dla wielu rodziców priorytetem pozostaje również dogodna lokalizacja w cichym i zielonym otoczeniu.

Oferta edukacyjne przedszkoli musi zostać zatwierdzona przez MENiS. Dodatkowo rodzice mogą zdecydować się na placówki o różnego typu profilach – artystyczne, muzyczne, językowe itd. Ciekawą opcją są także różnego typu zajęcia dodatkowe dla interesowanych maluchów. Niemniej istotną kwestią jest koszt miesięcznego pobytu dziecka w przedszkolu oraz ewentualne dodatkowe opłaty.

 

Podczas wyboru odpowiedniego przedszkola dla dziecka, musimy wziąć pod uwagę naprawdę wiele czynników, dlatego też tak ważne jest to, abyśmy tej decyzji nie zostawiali na ostatnią chwilę.

Poniżej 4 wybrane przedszkola w Warszawie w zależności od dzielnicy:

Przedszkole Warszawa Bemowo

Dobre przedszkole Bemowo, Jelonki

ul. Górczewska 255c

01-460 Warszawa

tel. 668-742-164

http://www.przedszkolesloneczko.pl/przedszkole_obloczek/

Przedszkole Warszawa Ursus

http://www.przedszkolesloneczko.pl/przedszkole_promyczek/

Prywatne przedszkole Włochy, Ursus

ul. Zapustna 32

02-486 Warszawa

tel. 500 278 207

Przedszkole Raszyn

Prywatne przedszkole Raszyn

ul. Ogrodowa 16

05-090 Raszyn

tel. 500 119 442

http://www.przedszkolesloneczko.pl/przedszkole_gwiazdeczka/

Przedszkole Warszawa Włochy

Prywatne przedszkole Włochy

ul. Płomyka 13

02-490 Warszawa

tel. 509 202 669

http://www.przedszkolesloneczko.pl/przedszkole_sloneczko/

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.