Poznaj nasz nowy zewnętrzny plac zabaw i radośnie rozpocznij rok szkolny

Nowy rok szkolny warto rozpocząć z uśmiechem na twarzy! W najbliższą sobotę 3 września Centrum Handlowe Auchan Bielany zaprasza na otwarcie nowego bezpłatnego placu zabaw przy obiekcie i zachęca dzieci do wspólnej zabawy z ulubionymi zabawkami i bohaterami bajek. Od godziny 10:00 do godziny 17:00 najmłodsi będą mogli radośnie spędzić czas z bohaterami bajki „Tomek i przyjaciele”, a wewnątrz galerii handlowej bawić się w świecie samochodów Hot Weels, Matchbox oraz lalki Barbie. Wstęp wolny!

Czas na radosną rodzinną zabawę! Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego Centrum Handlowe Auchan Bielany otwiera ogólnodostępny, bezpłatny plac zabaw. Dzieci w wieku od 6 do 12 lat znajdą na nim przestrzeń do beztroskiego spędzenia czasu. Wielkokolorowe podłoże o różnorodnej powierzchni zachęca do zabawy i puszczenia wodzy fantazji. Na placu zabaw dzieci znajdą również zjeżdżalnię, konstrukcję do wspinania z lin oraz bujaki na sprężynach. Przestrzeń i zabawki są bezpieczne dla dzieci, co potwierdza odpowiedni certyfikat.

Poznaj zasady ruchu drogowego z lokomotywą Tomkiem

W najbliższą sobotę 3 września z okazji otwarcia zewnętrznego placu zabaw przy Centrum Handlowym Auchan Bielany dzieci będą mogły spędzić czas w czas w towarzystwie postaci z bajki „Tomek i przyjaciele”. W trakcie wspólnej zabawy będzie można poznać zasady bezpiecznego zachowania na drodze i przejściu kolejowym, dowiedzieć się co oznaczają wybrane znaki drogowe oraz jak korzystać z kolejowego rozkładu jazdy.

Uczestnicy spotkania będą mogli również odwiedzić kolorową strefę balonowych szaleństw, gdzie będzie można wykonać zwierzątka i bajeczne stworki z balonów.

Z kolei wewnątrz galerii handlowej mali wielbiciele bajki „Tomek i przyjaciele” wyruszą w podróż z bohaterami, bawiąc się zestawami torów, lokomotyw i wagoników.

Zabawa z ulubionymi bohaterami w pasażu galerii handlowej

Podczas spotkania będzie można bawić się w kilku strefach tematycznych, zaaranżowanych w pasażu galerii handlowej. W strefie motoryzacji na gości czekają samochody Matchbox, które od pokoleń inspirują do wielkich przygód. Sobotnie spotkanie w naszej galerii handlowej będzie doskonałą okazją do zabawy samochodzikami z różnych kolekcji oraz zestawami tematycznymi.

Moc atrakcji czeka również na miłośników samochodzików Hot Wheels! Wyjątkowe emocje i doskonałą zabawę zapewni stanowisko do konstruowania torów wyścigowych, pełnych różnego rodzaju zakrętów, pętli czy skoków. W tej scenerii dzieci będą mogły wypróbować najlepsze auta i cieszyć się ze wspólnej zabawy.

Wiele radości dostarczy również gra w kalambury w powietrzu. To wersja popularnej zabawy, gdzie jedna osoba rysuje hasła w powietrzu, a reszta drużyny widzi obrazek na ekranie tabletu lub telefonu i odgaduje jego ukryte znaczenie.

Poznaj świat mody z lalką Barbie

W programie wakacyjnych zajęć coś dla siebie znajdą również miłośniczki mody i świata lalki Barbie! W specjalnej strefie Barbie będzie można zaprojektować i wykonać fantazyjne ubranka dla lalek i przez chwilę poczuć się jak profesjonalny projektant czy projektantka mody. Będzie można również nagrać film z choreografią do muzyki Barbie EXTRA. Przed występem animatorki odpowiednio ucharakteryzują małe artystki.

Wydarzenie pt. „Bajkowy powrót do szkoły” odbędzie się 3 września na terenie Centrum Handlowego Auchan Bielany przy ulicy Francuskiej 6 w Bielanach Wrocławskich. Zabawy dla dzieci potrwają od godziny 11:00 do godziny 18:00. Plac zabaw zlokalizowany jest pomiędzy wejściami Wrocław i Sobótka. Wstęp wolny.

INFORMACJE DODATKOWE:

O Centrum Handlowym Auchan Bielany:

Centrum Handlowe Auchan Bielanyze znakiem jakości Oshopping jest jednym z największych obiektów handlowych na Dolnym Śląsku i oferuje blisko 80 sklepów oraz punktów usługowych. Wśród popularnych polskich i międzynarodowych marek odzieżowych i obuwniczych znajdują się, m.in. Carry, New Yorker, Lee Wrangler, CCC, ponadto w galerii działają też perfumerie, różnorodne punkty usługowe oraz salony wyposażenia i aranżacji wnętrz. W obiekcie mieści się również hipermarket Auchan, Media Markt, Empik, Pepco, natomiast na terenie centrum znajduje się Leroy Merlin, Decathlon, salon meblowy Agata i stacja paliw Auchan.

Centrum Handlowe Auchan Bielany jest również wygodnym miejscem spotkań i rekreacji. Oferuje różnorodne restauracje i kawiarnie, specjalne miejsca przeznaczone do odpoczynku lub pracy, a także dostosowane do potrzeb rodzin z dziećmi. Na terenie centrum znajduje się bezpłatny parking na blisko 3000 miejsc, w tym dla osób niepełnosprawnych i rodzin z dziećmi oraz ładowarka samochodów elektrycznych, wiaty rowerowe i stacja Wrocławskiego Roweru Miejskiego. Centrum Handlowe Auchan Bielany jest miejscem spotkań lokalnej społeczności. Cyklicznie organizuje wydarzenia specjalne, w tym atrakcje dla rodzin z dziećmi, akcje charytatywne czy zdrowotne.

Centrum Handlowe o powierzchni handlowej 39 128 mkw. mieści się w Bielanach Wrocławskich, przy ulicy Francuskiej 6. Powstało w 2003 roku, a w 2018 roku zostało odnowione. Obiekt jest otwarty od poniedziałku do piątku w godz. 9.30-21.00, w soboty w godz. 9.00-21.00 oraz w niedziele handlowe w godz. 9.00-20.00.

Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.auchanbielany.pl/ oraz mediach społecznościowych: https://pl-pl.facebook.com/ParkHandlowyAuchanBielany/.

O NHOOD Polska:

Nhood Polska zarządza 24 centrami i galeriami handlowymi oraz odpowiada za ich komercjalizację. Firma tworzy również projekty mixed-use wpisujące się w tkankę miejską i odpowiadające na potrzeby lokalnej społeczności. Obecnie zarządza powierzchnią handlową o wielkości blisko 700 tys. mkw. Ponadto spółka jest wyłącznym komercjalizatorem lokali o łącznej powierzchni handlowej ponad 46 tys. mkw. w 28 obiektach handlowych z hipermarketami i supermarketami Auchan. Nhood Polska rozwija działalność w takich obszarach, jak handel, nieruchomości mieszkaniowe czy biura. Więcej informacji na www.nhood.pl oraz www.linkedin.com/company/nhoodpolska.

O Ceetrus Polska:

Ceetrus Polska jest właścicielem 22 Centrów Handlowych Auchan oraz Galerii Łomianki i Galerii Bronowice. Firma dysponuje również portfolio blisko 230 ha terenów inwestycyjnych. Ceetrus Polska rozwija działalność w takich obszarach, jak handel, nieruchomości mieszkaniowe czy biura. Firma powstała w 1976 roku we Francji, a dziś jest obecna w 10 krajach w Europie. W Polsce spółka prowadzi działalność od 1996 roku. Więcej informacji na www.ceetrus.pl, www.landbankceetrus.pl oraz w serwisie LinkedIn www.linkedin.com/company/ceetrus-polska.

Dzień dziecka

Niektóre kraje nie mają konkretnie sprecyzowanej daty fetowania tego święta i tak:

  • w Argentynie przypada ono na drugą niedzielę sierpnia,
  • w Australii na czwartą środę października,
  • na Węgrzech na ostatnią niedzielę maja.

Są też kraje, w których Dzień Dziecka fetuje się 20 listopada, czyli w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka (1959 rok) oraz Konwencji o Prawach Dziecka (30 lat później). Wśród tych państw można wymienić m.in. Egipt, Irlandię czy Kanadę.

Obchody Dnia Dziecka w Polsce mają przede wszystkim charakter zabawy i spędzenia czasu z bliskimi. Maluchy mają okazję wyjść do kina czy ZOO, a w wielu miejscowościach organizowane są festyny na świeżym powietrzu zorganizowane specjalnie dla najmłodszych. Zarówno w przedszkolach, szkołach, jak i w domach maluchy otrzymują prezenty i słodycze.

Jak to święto jest celebrowane w innych krajach? Poniżej zebraliśmy kilka ciekawostek dotyczących obchodów Dnia Dziecka na świecie:

  • We Francji oraz Włoszech zamiast Dnia Dziecka obchodzi się Dzień Rodziny. Pieczone są ciasteczka z wróżbami, a rodzice spełniają małe zachcianki swoich pociech i obdarowują je prezentami. Dzieci przez cały dzień noszą także papierowe korony. We Włoszech odpowiedzialną za przynoszenie słodyczy grzecznym dzieciom jest wróżka o wyglądzie wiedźmy; z kolei niegrzeczne maluchy otrzymują węgiel.
  • Święto dzieci w Szwecji różni się znacznie od tego, które znamy. Przede wszystkim nie obdarowuje się maluchów prezentami. Dla Szwedów jest to dzień, w którym głośno porusza się kwestie dotyczące najmłodszych, takie jak np. szkolnictwo czy prawa dziecka.
  • Najbardziej wyjątkowy Dzień Dziecka obchodzą Japończycy. Chłopcy swoje święto spędzają ze swoimi ojcami, z którymi wykonują papierowe hełmy samurajskie, szyte są także proporce przedstawiające karpie (symbol sukcesu w życiu i odwagi), które są następnie wywieszane na dachach domostwa. Karpie symbolizują ilość członków rodziny – duże ryby oznaczają rodziców, mniejsze – synów. Dziewczynki świętują, robiąc z rodzicami lalki ubrane w tradycyjne japońskie stroje, wybierając się na wystawy papierowych lalek czy teatrzyki.
  • Podczas tureckiego Dnia Dziecka dzieci puszczają latawce, śpiewają i tańczą w strojach narodowych. Tego dnia mają także wstęp do parlamentu.
  • Dzień Dziecka w Niemczech przypada nawet 2 razy w roku – 1 czerwca i 20 września. Wynika to faktu, że inaczej był on obchodzony w dwóch niemieckich państwach – NRD i RFN, istniejących przez zjednoczeniem tego kraju w 1990 roku. Po połączeniu Niemiec uznano, że nie warto wszczynać kłótni o to, który dzień jest lepszy i ustalono obchody Dnia Dziecka dwa razy w roku.

1. We Francji oraz Włoszech zamiast Dnia Dziecka obchodzi się Dzień Rodziny. Pieczone są ciasteczka z wróżbami, a rodzice spełniają małe zachcianki swoich pociech i obdarowują je prezentami. Brzdące przez cały dzień noszą także papierowe korony. We Włoszech propagowana jest pewna ciekawa tradycja: odpowiedzialną za przynoszenie słodyczy grzecznym dzieciom jest wróżka o wyglądzie wiedźmy; z kolei niegrzeczne maluchy otrzymują węgiel. Brzmi znajomo?

2. Święto dzieci w Szwecji różni się znacznie od tego, które znamy. Przede wszystkim nie obdarowuje się maluchów prezentami. Dla Szwedów jest to dzień, w którym głośno porusza się kwestie dotyczące najmłodszych, takie jak np. szkolnictwo czy prawa dziecka.

3. Najbardziej egzotycznie Dzień Dziecka obchodzą Japończycy. Chłopcy swoje święto spędzają ze swoimi ojcami, z którymi wykonują papierowe hełmy samurajskie, szyte są także proporce przedstawiające karpie (symbol sukcesu w życiu i odwagi), które są następnie wywieszane na dachach domostwa. Karpie symbolizują ilość członków rodziny – duże ryby oznaczają rodziców, mniejsze – synów. Dziewczynki świętują, robiąc z rodzicami lalki ubrane w tradycyjne japońskie stroje, wybierając się na wystawy papierowych lalek czy teatrzyki.

4. Podczas tureckiego Dnia Dziecka dzieci puszczają latawce, śpiewają i tańczą w strojach narodowych. Tego dnia mają także wstęp do parlamentu.

W Polsce i innych byłych państwach socjalistycznych Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzony jest od 1950 w dniu 1 czerwca. Po raz pierwszy zorganizowano go w związku z akcją zbierania podpisów pod Apelem sztokholmskim.

Od 1952 stało się świętem stałym. Jego inicjatorem jest organizacja zwana International Union for Protection of Childhood, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata. Od 1994 tego dnia w Warszawie obraduje Sejm Dzieci i Młodzieży.

Z okazji Dnia Dziecka w szkołach często obchodzony jest dzień sportu; np. poprzez organizowanie rozgrywek międzyklasowych.

Przed II wojną światową z inicjatywy Polskiego Komitetu Opieki nad Dzieckiem od 1929 roku w dniu 22 września obchodzono Święto Dziecka. Tego dnia po mszach w kościołach dzieci udawały się do szkół na uroczyste akademie, a następnie na przygotowane wycieczki i zabawy, w czasie których rozdawano słodycze, zakupione ze środków pozyskanych ze zbiórek publicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *